W okolicy

Z pobliskiego Krościenka można zaplanować wycieczki w Pieniny. Na Trzy Korony i do Wąwozu Sobczańskiego żółtym szlakiem. Z kolei zielonym na Przełęcz Sosnów i dalej na Sokolicę lub Czertezik. Z Trzech Koron roztacza się wspaniały, rozległy widok obejmujący Tatry, Gorce, Beskid Sądecki i Magurę Spiską.

Pieniny to jedno z najbardziej znanych i malowniczych pasm górskich w Polsce, po których ciągną się liczne szlaki turystyczne. Pieniny to też niepowtarzalny krajobraz, który cechują niezwykle strzeliste formy skalne i bujna roślinność. Wielką atrakcją przyciągającą turystów jest zamek Niedzicki. Jeden z najcenniejszych obiektów architektury obronnej w Polsce. Nieopodal naszych chat znajduje się również, niezwykle majestatyczna ścieżka wiodąca wokół jeziora Czorsztyńskiego (15 minut rowerem) 

Szlaki turystyczne w Pieninach

1200px-POL_Szlak_żółty.svg

Szlak żółty

Bierze początek w rynku i wiedzie przez Pieniny do Sromowiec Niżnych. Wiedzie przez Toporzyska, Bajków Groń (679 m n.p.m.). Przełęcz Chwała Bogu (z której warto odbić niebieskim szlakiem na Trzy Korony) i Wąwóz Sobczański. Jest to najstarszy z pienińskich szlaków wycieczkowych, znany od 1906 r., jednak pod względem atrakcyjności nie ustępują mu również szlaki turystyczne ze Szczawnicy, o czym można przeczytać niżej.

1200px-POL_Szlak_zielony.svg

Szlak zielony

Rozpoczyna się także w rynku i prowadzi na Czertezik (772 m n.p.m.) w Pieninkach przez Toporzyska i Ociemny Wierch (724 m n.p.m.). Z góry Czertezik możemy kontynuować wędrówkę szlakiem niebieskim na Sokolicę (742 m n.p.m.) Z polany Burzyna wrócić możemy także zielonym szlakiem wiodącym doliną Dunajca u podnóża pasma Pieninek.

1200px-POL_Szlak_czerwony.svg

Szlak czerwony

Przebiega przez Krościenko ulicami Lubań, Sobieskiego, most na Dunajcu i za nim ul. Źródlaną. Z jednej strony prowadzi on (w opisanym kierunku) na Prehybę (l 176m n.p.m.) w Beskidzie Sądeckim przez Górę Wisielec (835 m n.p.m.), z drugiej w Gorce - na Lubań przez Jaworzynę (1050 m n.p.m.) Obok samego Krościenka pragniemy w gminie polecić Państwa uwadze Grywałd, Krośnicę i I Hałuszową. Z Grywałdu warto wybrać się zielonym szlakiem na Lubań, przez Gronik (777 m n.p.m.) i i polanę Pisarzową - ok. 2.15 godz.

Najpiękniejsze Szlaki w Pieninach

0 km

Sokolica: Reliktowa Sosna oraz Cudowne Wschody Słońca

0 km

Droga Pienińska i Przełom Dunajca

0 km

Wąwóz Homole oraz Wysoka

0 km

Sokola Perć – z Trzech Koron na Sokolicę

Dla Narciarzy

Discover our dynamic and experienced management board. These industry experts lead our hotel with a vision for excellence and a commitment to guest satisfaction. Meet the driving force behind our success.

Ośrodek Narciarsko - Rekreacyjny "CZORSZTYN-SKI": Wszystkie trasy są sztucznie dośnieżane oraz oświetlane, dzięki czemu można z nich bezpiecznie korzystać nawet do późnych godzin nocnych. To może przekonać niejednego pasjonata do wyprawy w Pieniny. Atrakcje z pewnością zapewni obsługa tras przez 14 armatek śnieżnych i 4 ratraki, to także sprawia, że przygotowanie jest w pełni profesjonalne.

Ośrodek Narciarsko - Rekreacyjny "CZORSZTYN-SKI

Arena o łącznej powierzchni 27 ha graniczy od wschodu z rezerwatem Zaskalskie Bodnarówka a od zachodu z rezerwatem Wąwóz Homole. W pobliżu znajdują się dwa kolejne rezerwaty przyrody: Biała Woda i Wysoka. Położenie to sprawia ze możemy zaoferować naszym gościom wypoczynek na nieskażonym łonie natury, czyste górskie powietrze i czystą źródlaną wodę.

Arena narciarska Jaworki

Długość 200 metrów, różnica poziomów 25 metrów, przepustowość 700 osób/godzinę. Czas jazdy 1,5 minuty.

Wyciąg narciarski "Talerzowy Storczyk"

Długość 120 metrów, różnica poziomów 30 metrów, przepustowość 700 osób/godzinę. Czas jazdy 1 minuta.

Wyciąg narciarski "Talerzowy Krokus"

Pozostałe stacje narciarskie

Sprawdź pozostałe stacje narciarskie w okolicy, oraz zimowe atrakcje

Spływ Dunajcem

Na flisackiej tratwie to niezwykłe spotkanie z dziką, niezmienioną od tysiącleci przyrodą – jedna z największych atrakcji turystycznych Europy. Jednocześnie to najlepszy sposób na zwiedzanie Pienińskiego Parku Narodowego. Tradycja spływu sięga 1 połowy XIX wieku. W swoim biegu Dunajec wyżłobił w wapiennych turniach Pienin romantyczny wąwóz, zwany Przełom Dunajca. Drewnianą tratwą zbudowaną z połączonych ze sobą wąskich łódek, płyniemy głębokim i krętym kanionem. Dunajec wije się i kluczy pomiędzy stromymi skałami. Widoki roztaczające się wokół zapierają dech w piersiach, zmieniając się w bardzo szybkim tempie. W trakcie podróży flisacy barwnie opowiadają o Pieninach, przytaczając legendy o Janosiku. Sezon trwa od maja do października. Początek trasy spływu to przystań Sromowce – Kąty. Tratwami flisackimi pokonuje się 7 pętli w czasie zależnym od stanu wody – od 2 do 3 godzin. Jedna tratwa zabiera maksymalnie 12 osób dorosłych (+dwóch flisaków). Przystań końcowa to Szczawnica Niżna lub Krościenko nad Dunajcem.

Architektura i zabytki

Z naszej Osady można podziwiać uroczy w stylu gotyckim Kościół św. Marcina w Grywałdzie wzniesiony w II połowie XV wieku, na miejscu wcześniejszej świątyni. Legenda głosi, że w tym miejscu znajdowała się pogańska gontyna.

Zamek w Niedzicy z początku XIV- tutaj kręcono znany serial „Janosik”, i „Wakacje z duchami”

Parki Rozrywki

Choć wiele jest atrakcji górskich, jakie oferują Pieniny, szlaki turystyczne to nie jedyna możliwość spędzenia tam wolnego czasu. Serdecznie polecamy park liniowy Ablandia w Krościenku n. D – około 5 minut jazdy samochodem, dogodny dojazd rowerem.

Okoliczne baseny, kąpieliska:

Terma Bania -w Białce Tatrzańskiej – 32 km, około 38 minut

„Wypoczynek w zgodzie z naturą”

Kontakt

Bądź na bieżąco

© 2024 Osada nad Babieńskim Potockiem, Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wykonawca: