Rustykalna chatka ZAPIECEK w Krościenku nad Dunajcem

Krościenko nad Dunajcem to małe, niepozorne miasteczko ukryte w kotlinie. Ale gdy się tu przyjedzie, odkrywa przed nami wszystkie swoje karty. A ma w nich same asy: otoczone jest pasmami Pienin, Gorców i Beskidu Sądeckiego, które gwarantują przepiękne widoki o każdej porze roku. Oprócz tego panuje tu klimat starego górskiego miasteczka z XIX-wieczną architekturą, mieszkańcy opowiadają legendy o pokładach złota i historie o flisakach, a dla zdrowia można kurować się wodą z pobliskich źródeł Stefan, Maria i Michalina. W sercu tej mieściny, przy ulicy Zdrojowej słynącej z zabytkowej zabudowy stoi sobie Zapiecek – młodszy brat Pienińskiego Herbarium. To drewniany dom z historią w tle, w której kiedyś mieszkał ekonom rodu Dziewolskich, właścicieli miasta. Chatka z zewnątrz już kusi do wejścia bogatymi snycerskimi dekoracjami ganku. A w środku jest jeszcze lepiej: to miejsce z duszą, na ścianach wiszą fotografie i pamiątki po wujku Franku, w rogu znajduje się piec kaflowy, a śpi się na łóżkach wykonane ze starych skrzyń na zboże. Zapraszamy do naszego nowego miejsca z duszą, ciekawymi historiami i ciepłym drewnem. Po widoki, spacery po górach i relaks w ogrodzie. Koszt wynajęcia chatki już od 250 zł za dobę.

Przenieś się w czasie...

W drewnianym domu, który jest już leciwym staruszkiem, ale po renowacji zyskał sił i trzyma się jak emeryt po porządnej odnowie biologicznej. Zrobiliśmy tak, żeby pachniało drewnem, czuć było klimat z początku XX wieku, ale z wygodami dzisiejszych czasów. Chata pomieści maksymalnie 2 osoby dorosłe i 2 dzieci. Wewnątrz czekają na Was dwie izby – jedna to sypialnia z małżeńskim i jednoosobowym łóżkiem. W drugiej mieści się kuchnia i dodatkowe łóżko dla jednej osoby. Łóżka to dodatkowa historia – śpiąc na nich poczujecie się trochę jak w skansenie. Już tłumaczymy dlaczego – zrobiliśmy je sami ze starych sąsieków na zboże. W domu znajduje się też łazienka z prysznicem.

Dostajecie od nas całą chatkę na wyłączność, w pakiecie z wyposażoną kuchnią. Do pichcenia możecie wykorzystać kuchenkę elektryczną, piekarnik, mikrofalówkę. Przyda się Wam też zlew, lodówka, czajnik, ekspres do kawy i inne sprzęty. Do sklepu można skoczyć w każdej chwili, wystarczą dwa susy (2 minuty). Tuż obok jest też słynna cukiernia Piotrowscy, w której zaopatrzycie się w świeże bułki, a latem w pyszne jagodzianki. A na życzenie można zamówić kosz śniadaniowy z regionalnymi smakołykami – wystarczy na 2 lub 3 śniadania. W środku znajdziecie: jajka, pieczywo, sery, wędlinę, pasztet, pomidory, ogórki, szynkę. Na wypadek relaksu totalnego (bez gotowania, ale z próbowaniem) polecamy restauracje: W pobliżu wpadnijcie do: – Pasterniki – 2,5 km (pyszne pierogi, zwłaszcza te z baraniną) – U Zosi w Szczawnicy – 4 km (restauracja po Kuchennych Rewolucjach, jedzenie domowe) – U Walusia – 2km (duże porcje typowo polskiego jadła. Można połączyć z wizytą w parku linowym po drugiej stronie).

   Za Zapieckiem nasza mama Zosia ma „Pokoje u Zosi” w przystępnej cenie.  Pokoje są 2, 3, 4-osobowe z łazienkami i wspólną kuchnią u góry domu jest osobny apartament o powierzchni 60 m2 składający się z sypialni, salonu, kuchni i łazienki. Za domem w  ogrodzie jest plac zabaw, w którym można się wyszaleć. Oprócz tego ogródkowego, jest też sporo placów do dzikich swawoli nad Dunajcem, do którego z Zapiecka i domu mamy Zosi  jest chwilkę.  Zaraz obok mieszka zaprzyjaźniony gawędziarz i artysta Jasiek Kubik. Możecie wstąpić do jego galerii autorskiej oraz zobaczyć kozy oraz owce. Nieopodal jest także galeria obrazów Pana Andrzeja Beliczyńskiego. 

   „Wypoczynek w zgodzie z naturą”

   Kontakt

   Bądź na bieżąco

   © 2024 Osada nad Babieńskim Potockiem, Wszelkie prawa zastrzeżone.

   Wykonawca: